V sobotu 30.7.2016 večer uspořádal nedávno vzniklý Spolek pro kostel Fořt spolu se svými přáteli amatérské hraní a zpívání s kytarou Martina Jindřiška z Dolního Lánova. Byly zde trochu obavy, kolik lidí do tolik let spícího kostela přijde. Zaplněný svatostánek ale opravdu nikdo nečekal!

Velmi vítaný byl příjezd krásného historického vozu, jímž s početným doprovodem rodiny na koncert přijeli Dufkovi, kteří právě slavili 60 let od své svatby. Známé i neznámé tváře posedaly do lavic s texty písní a zpívaly spolu s účinkujícím. Z široké palety písniček si tu svou oblíbenou našel určitě každý, což bylo poznat podle nefalšovaných projevů v publiku, které si na konec vyžádalo několik skladeb navíc. Koncert z kúru uváděl a končil sólem na trubku šéf našeho Spolku.

Přátelskou atmosféru setkání dotvářelo venkovní posezení s občerstvením. Po napečených buchtách, mase i pivu se jen zaprášilo. Uvnitř kostela byla připravena malá výstava fotek a dokumentů z Fořtu a Černého Dolu, a kdo chtěl, mohl si na památku odnést malý suvenýr. Výstava obrázků z Čisté bude v době vyjití zpravodaje již hotová a pokračuje se dále.

Počasí nám přálo a posezení se protáhlo do pozdních nočních hodin. Přítomno bylo i mnoho dětí, které si den užily také. Někdo dokonce našel kolem kostela houby a náhodně přítomní hledači pokladů s detektorem kovu zas starou ceduli u hřbitovní zdi.

Chtěla bych hrozně moc poděkovat za Spolek všem lidem, kteří pomáhali akci uskutečnit, ať už se jednalo o vysmýčení kostela, zapůjčení a stavění mobiliáře, účinkování, napečení moučníků, obsluhu ve stánku, fotodokumentaci nebo jakoukoli jinou podporu. Velké poděkování patří panu Janu Mikšovi, který jako sponzorský dar věnoval sud piva. Další mnohé pomocníky jmenovat nebudu, protože bych určitě (a velmi nerada) na někoho zapomněla; ale sami vědí, koho myslím.

Veškeré přípravy by ovšem byly na nic, kdyby nikdo nepřišel - takže moc moc děkuji vám všem, kteří jste přišli! Například já jsem díky tomu poznala nějaké nové Čistečáky, někteří staří známí Čistečáci naopak nepoznali mě, ale bylo to prostě celkově super. Navíc když vím, že třeba pro některé z vás to byla premiéra návštěvy ve fořteckém kostele.

Na dobrovolném vstupném se díky vám vybralo neuvěřitelných 9.700 korun, které budou použity na další aktivity kolem kostela ve Fořtě.

Věřím, že to nebylo setkání poslední a že se při nějaké další milé příležitosti ve Fořtě v tak hojném počtu opět všichni sejdeme. Nejbližším počinem bude vánoční koncert, který plánujeme na sobotu 17. prosince 2016 opět ve fořteckém kostele.

Hledáme nové členy do spolku nebo i jen lidi, kteří by nám chtěli pomáhat v naší činnosti, ať už rukama, nápadem nebo sponzorsky. Více hlav víc ví, víc rukou víc zmůže a KAŽDÁ pomoc je milá. Prosím přihlaste se nám!

Za Spolek Karolina Boková.

Dalšími členy jsou Joachim Dutschke, Zdeněk Kraus, Jan Mikš, Roman Skřehot, Monika Snopová a Jarmil Wirth.

{phocagallery view=category|categoryid=14|limitstart=0|limitcount=0}