Příprava kostela na nějaké vystoupení vždy přináší tak trochu výzvu. Nejinak tomu bylo i u vánočního koncertu 18. 2. 2022, kdy zde vystoupil Pěvecký spolek Jizeran Semily s Českou mší vánoční od J. J. Ryby.

Proto nás vždy pak velice potěší, že opravdu přijdou ti, pro které to děláme – posluchači z blízka i daleka (např. z Klášterské Lhoty, z Benecka, z Jilemnice, z Hrabačova a z Hostinného), a to navíc v tak v hojném počtu i přes to, že byla neděle, že bylo v televizi MS ve fotbale a že to byl krátce po sobě třetí koncert tady v kostele. A ač bylo vystoupení kvůli velké zimě pokráceno o závěrečné koledy, dle reakcí se moc líbilo.

Přitom vše nezačalo úplně nejlíp – osvědčený zvukař a osvětlovač Standa Vávra zůstal doma s covidem a na přípravy a organizaci akce jsme byli z celého Spolku jen čtyři. Nakonec se vše zvládlo a i náhradní pan osvětlovač, pan Kněžourek z Rudníku, odvedl výbornou práci. Když pak ještě přijel autobus plný milých a dobře naladěných zpěváků a muzikantů, kterým se po koncertě ani moc nechtělo domů, protože si pochvalovali krásnou atmosféru, velkou účast, zázemí a přátelské přijetí, co víc si přát.

Jsme vždy vděční za jakoukoliv podporu a pomoc. Chtěli bychom proto velmi poděkovat panu Doubkovi z Čisté a paní Volfíkové z Fořtu za krásné dekorace - za věnečky a aranžmá. Dále musíme poděkovat Vaškovi Snopovi za výrobu nádherného betlému, který měl při koncertě premiéru, a také MŠ Horní Lánov za zapůjčení miminka - Ježíška do jesliček. Moc nám pomohl Michal Rodr, že nám ho velkým autem převezl do kostela, díky! Marcela Hatáková zas dovybavila kostel jemnými světýlky, za což jí patří také náš velký dík. Poděkování patří v neposlední řadě také všem účinkujícím, prezidentovi sboru panu Jaroslavu Vávrovi a sbormistru, řediteli ZUŠ Semily panu Jiřímu Kurfiřtovi, že nám své krásné představení věnovali.

Krásné Vánoce a vše dobré do nového roku!

Za Spolek pro kostel Fořt Karolina Boková