Už je to uděláno, už je to hotovo a my máme radost – nový informační panel, z nějž se dozvíte něco o dějinách Fořtu, naleznete před průčelím kostela ve Fořtě.

Konečně jsme se dočkali a i my máme pěknou naučnou ceduli. Tu se sice podařilo zhotovit už do slavnostního odhalení restaurovaného oltářního obrazu v půli července, ale samotné umístění muselo ještě chvíli počkat. Přiznám bez mučení – tato událost byla tak trochu bičem, který nás poháněl k větší aktivitě.

Docela oříškem se ukázalo vyhledání vhodného místa pro instalaci tohoto panelu – všude kolem kostela jsou totiž samé sítě a překopnout něco důležitého a být na černé listině našeho úřadu městyse jsme tedy opravdu nechtěli.

Nakonec se parta kamarádů našeho předsedy Romana Skřehota pustila na konci července opatrně do práce a vykopala dvě jámy jak pro mamuta. Začátkem srpna pak chlapi z technických služeb natřeli a zabetonovali stojan se stříškou, který stál nevyužit několik let u kapliček u lomu (původně jakási hra se skřítkem Kolečkem od ŠKODA AUTO) a který nám městys věnoval. Roman pak namontoval ceduli na stojan.

Za všechny členy našeho Spolku děkuju všem, kteří se podíleli na zhotovení této naučné tabule: Václavu Horákovi z archivu v Trutnově za napsání textu, Viktoru Blažkovi za jeho kresby a za celé zprostředkování výroby cedule, volejbalovým kamarádům Romana Skřehota a jemu samému za kopáčské práce, technickým službám městyse za instalaci a natření a městysi za celkovou podporu ve všem.

Za SKF Karolina Boková

 {phocagallery view=category|categoryid=47|limitstart=0|limitcount=0}