Dobrý den, jmenuji se Roman Skřehot a před několika lety jsem se stal obyvatelem místní části Fořt. Z oken mého bytu je krásný výhled na místní kostel. Kostel Nejsvětější Trojice ve Fořtu má za sebou pohnutou minulost a zažil nejeden lidský příběh, zasloužil by si, aby se znovu stal místem setkávání místních i přespolních obyvatel.

A aby se tento záměr mohl stát skutečností, zrodil se nápad na založení spolku, který by uvedl, jak se říká, věci do pohybu. A stalo se. Dne 16. 4. 2016 se konala ustavující schůze Spolku pro kostel Fořt a začalo se společné dílo. Jako první přišla na řadu okna kostela, která se do vánočního koncertu podařilo opravit. Pak se vyskytl problém s dřevomorkou, který jsme zvládli. Vytvořily se informační tabule s fotografiemi popisující historické události Černého Dolu. Opravili jsme vchodové dveře, kostel byl několikrát pečlivě uklizen a konečně se zde mohlo po dlouhé době konat kulturní vystoupení.

První koncert v podání amatérského zpěváka pana Jindřiška se konal v červenci 2016, druhý byl vánoční koncert 17. prosince za účasti místních amatérských umělců. S pocitem hrdosti mohu konstatovat, že účast veřejnosti byla velice hojná, což posiluje naše odhodlání v akcích pokračovat. Všechny peníze z dobrovolného vstupného akcí i příspěvky od dárců jdou na opravy kostela.

Další připravovanou kulturní akci v našem kostele ve Fořtu bude setkání s hudebníky ZUŠ Hostinné v sobotu 15. 4. 2017. Budeme se na Vás těšit. Závěrem mi dovolte poděkovat všem členům spolku i té spoustě dobrovolníků, kterým není osud kostela ve Fořtu lhostejný. Přeji Vám všem hezký den. Roman Skřehot.